Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekologie a KE

KE je parta milovníků zvířat-samozřejmě ekologická. Lidé v této partě, jsou lidé, kteří mají rádi zvířata a přírodu. Každý, kdo se chce přidat, mi musí poslat na e-mail (Malejda77@seznam.cz ) jméno, věk, č. na mobil/ICQ/e-mail, obec, důvod proč se chce přihlásit ( příjmení není povinné, klidně i datum narození, může být fotka)

Důležité adresy:

www.svobodazvirat.cz

www.kockaapravo.cz

www.pomoczviratum.cz

www.nalezenci.cz

www.milackove.net

ekologie-klub.blog.cz

K čemu to je?

I zdánlivé "drobnosti" přírodě pomáhají, avšak mnoho jiných drobností může také hodně škodit! Až si budeš příště pochutnávat na hamburgeru (či jiném "jídle"), nezapomeň, že papírek do kterého je zabalený, kdysi býval kouskem lesa. Když zapomeneš zavřít vodovodní kohoutek (protože tě něco důležitého vyrušilo při umývání nádobí) vybav si místa na světě, kde je vody nedostatek. Kapka vody za čas zdolá i skálu. Zdánlivě bezvýznamná činnost může přinést mnohem více užitku, než si myslíš!

Co můžeš udělat?

Třiď odpad!

Věnuj větší pozornost obalům. Na skoro každém obalu je malý trojúhelníček (např.: na skleněných nebo plastových lahvích i na různých papírových obalech). Z těchto obalů se potom dají vyrobit další užitečné věci (na výrobu fleesové bundy se používá plast získaný recyklací lahví). Na každém sídlišti nepochybně najdeš kontejnery na sklo, plasty a papír. Tam má mířit odpad k recyklaci.

Méně igelitových tašek!

Když jdeš nakupovat, vezmi si s sebou vlastní tašku (klidně i igelitovou z předešlých nákupů- určitě jich doma máte dost). Každý den se spotřebují milióny populárních igelitových tašek na jedno použití. Už nyní by se s nimi dala obložit celá zeměkoule, tak proč přidávat další? Svačinu do školy si raději zabal do ubrousku a dej do plastového boxu, který ti poslouží déle než sáček.

Kosmetika se "zajíčkem"!

Symbol ve tvaru zajíčka lze najít na obalech některých kosmetických přípravků. Znamená to, že tato kosmetika nebyla testována na zvířatech. Velmi často se vedle této značky objevuje nápis "Netestováno na zvířatech". Pokud je to možné, kupuj přírodní kosmetiku, která se nemusí na zvířatech testovat.

 

Proč zabíjíme a týráme zvířata, která za nic nemohou?

Je skutečně nutné testovat léky a kosmetiku na zvířatech?

Vždyť zvířata na některé látky reagují naprosto odlišně než člověk!

Kolik účinných léků již bylo zavrhnuto jen kvůli tomu, že na ně zvířata reagovala negativně?

Muchomůrka zelená je schopna způsobit smrtelnou otravu několika lidem, pokusnými králíky je však bez problémů strávena.

Bobule jedovaté pro člověka tvoří důležitou část stravy ptáků.

Citrónová šťáva vyvolává křeče u koček, psů a králíků, mandle zabíjí lišky, petržel je nebezpečný jed pro papoušky.......

Za vývoj jednoho nového léku zaplatí životem asi 100 000 zvířat, která většinou několik týdnů umírají ve velkých bolestech.

Thaliomid-sedativum používané proti ranní nevolnosti u těhotných žen-způsobil okolo 10 000 defektivních porodů.

Mexaform-prostředek na pročištění-zapříčinil ochrnutí nohou více než 200 000 lidí.

Eraldin způsobuje slepotu, Tuberculin vyvolává TBC....

Jednorožec - černý

Nechovejme se k zemi jako prasata,něco o ekologii

Odhad vědců je že za tak 50 let bude na Zemi tvz.nedýchatelno!To znamená že budeme mt tak zničený obal Země - Atmosféru že 99%procent lidí bude trpět na astma a rakovinu plic...Když se tak zamyslíte ničime si zemi sami...Tak schválně kolik z vás má auto na naftu? Kolik z vás vaří na ropné pohony (to ještě neni tak hrozné) kolik z vás netřídí odpad? Kolik z vás kouří? Možná si říkáte že třídění opadu je jen malichernost a vaše plasty nikomu nepomůžou ALE... co si asi myslíte že se stane

právě s VAŠÍ pet lahví?

Právě s VAŠÍ lahví od piva?

Právě s VAŠÍM papírkem od žvýkačky?

Jen tak pro zajímavost:obyčejnou plechovku rozloží půda za 100let,

polyetylenový obal po 300 letech,

hliníkový obal za 400 let

a se sklem si poradí až po několika tisíciletích!

A taky znečištěné ovzduší má OPRAVDU VELKÝ vliv na MUŽSKÉ SPERMIE to znamená že jestli se vám narodí postižené dítě poděkujte jen sami sobě (samozdřejmě, že to tak není vždycky). Lidé mají strach z kyselých deštů,ale jen málo z vás ví že kyselý déšť prší skoro v každém městě,tady je návod jak si to ověřit:

POKUS KYSELOSTI:

Ve vodě uvařte několik listů ČERVENÉHO ZELÍ a do misky si nechte nakapat rochu deště až bude pršet potom nalijte dešťovou vodu do modré vody ze zelí a pokud zčervená, vyzkoušejte to samé s octem....otřesné že?

Pokud se voda zbarvila do čevena znamená to že déšť u vás ve městě je kyselý,sama jsem to skoušela a opravdu to funguje...Bydlím v Mostě...(já ještě ne, ale určitě to vyzkouším a podám hlášení-Hradec Králové). Víte že 69% ovzduší znečištují chemičky a elektrárny ve stylu Temelína,to znamená komínovky? A víte že větrná elektrárna neznečištuje prostředí vůbec???

A myslím že i lépe vypadá:

tehcal.jpg (10498 bytes) newworld.gif (30551 bytes)

A toto je Temelín:

fotografie fotografie

Hrůza co? Ale kdyby se místo takových fujtajblů postavilo alespoň pár větrných elektráren mohli bychom mít všichni delší život protože znečištováním životního prostředí si všichni zkracujeme život o 5-10 let podle organismu jednotlivců.... No doufám že se zamyslíte!

P.S.pokud máš blog, prosím zveřejni tento článek na svém blogu a jestli se chceš stát členem soukromého klubu proti znečišťování živ.prostředí, nebo souhlasíš s tímto článkem,napiš na kopretinka7@seznam.cz ( Krysa06@centrum.cz ) nebo aspoň zveřejni svůj názor v komentářích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Temelin

(Pajopes, 6. 12. 2006 22:24)

Holky, trosku si doplnte vzdelani v oblasti energetiky a misto "ekologickeho" Temelina sem dejte fotky z Vaseho okoli - Kadan, Sokolov. Kolik se asi spotrebuje spinave energie na vyrobu jedne vetrne elektrarny?
Cus